Pasibrzuszkowa drużyna

EVELINA

Pasibrzuszkowy dowódca

Pasjonatka książek, słońca, kuchennych czarów i organizowania spotkań w gronie przyjaciół

Magiczny świat książek i czarodziejski świat kuchni - dwie pasje, którym nie potrafię się oprzeć. Uwielbiam ciepłe letnie dni, gdy mogę przycupnąć na tarasie z książką w jednej ręce i kubkiem kawy w drugiej. A do tej kawy koniecznie coś słodkiego, najlepiej domowej roboty. Gdy tak sobie siedzimy rozmarzeni - ja, bohaterowie książek oraz dwa koty - w tle rozlegają się radosne wrzaski trójki łobuziaków. Niechybny znak, że trzeba wstać i nakarmić głodne pasibrzuszki.

Na blogu znajdziesz przepisy na ulubione dania pasibrzuszkowej rodzinki, a także pomysły na poczęstunek dla gości. Częste spotkania w gronie przyjaciół, wieczorki filmowe, imprezy tematyczne oraz poświęcone grom planszowym stwarzają świetną okazję do poszukania inspiracji i wypróbowania nowych pomysłów na proste i smaczne przekąski, a także wymiany przepisów z naszymi gośćmi na ciekawe sałatki i różne smakołyki.

Zapraszamy do przeglądania pasibrzuszkowych propozycji, niech posłużą również Tobie oraz Twoim gościom :)

Uwielbiam eksperymentować w kuchni, łączyć pikantne smaki z owocową nutą. Najwięcej frajdy sprawiają mi jednak słodkie wypieki i częstowanie nimi przyjaciół.

EKIPA "K"

KAMIL

Zapalony piłkarz

Czekoladożerca


Wielki amator czekolady, ptasiego mleczka i domowych ciastek. Uwielbia trenować piłkę nożną, a także opowiadać żarty. Nauczył braciszka grać w piłkę, zanim jeszcze maleństwo zdążyło opanować sztukę chodzenia ;) Kategorycznie odmawia jedzenia jakichkolwiek warzyw i większości owoców, a mimo to jest chodzącym kłębkiem energii.

KAROLINA

Przebojowa taekwondzistka

Tortożerca


Przebojowa, pyskata, inteligentna, trochę złośliwa, a jednocześnie pełna uroku - mieszanka wybuchowa ;P Od kilku lat trenuje Taekwondo, ćwiczy grę na gitarze i w odróżnieniu do starszego brata lubi różne warzywa i owoce, za to prawie nie jada mięsa. Uwielbia natomiast torty, pizzę i truskawki ;)

KONRADEK

Kochany śmieszek

Ciastkożerca


Pogodny, uśmiechnięty... imprezowicz ;P Uwielbia tańce, dom pełen gości i zabawę z ukochanym rodzeństwem. Póki co jest najwdzięczniejszy z trójki do karmienia, gdyż lubi i mięsko, i warzywa oraz owoce, i różne wymysły upichcone przez mamusię. Oby tak mu zostało!

KASPER

Zapracowany tata

Żelkożerca


Komputerowy nałogowiec, który twierdzi, że wcale nie jest uzależniony ;P Wielbiciel ostrej chińszczyzny, filetów drobiowych i spotkań towarzyskich przy grillu. Gotuje raczej rzadko, ale za to pysznie. Zanim zdąży się dobrać w domu do jakichkolwiek słodyczy, po nich zwykle już nie ma śladu... Dlatego czasem chowa żelki ;) Dzielnie testuje kuchenne eksperymenty swojej żony, choć niektóre je tylko raz ;)


PASIBRZUSZKI

Evelina, Kasper, Kamilek, Karolinka, Konradek
(plus Mrusia i Sprytka - one też lubią napaść brzuszek)