Waniliowy serek w gorzkiej czekoladzie
2020-10-20
Słony karmel
Słony karmel
2020-10-23
Po przygotowaniu galaretek w skórkach pomarańczy zostało mi trochę rozrobionych galaretek w różnych kolorach. Miałam do wyboru: wyrzucić resztki, poczekać aż stężeją i zjeść albo wyczarować kolejny zabawny deser. Długo nie myśląc wyciągnęłam kieliszki i przygotowałam tęczowe "drinki". Dzieci były zachwycone ;P
Porcje:
ok. 10 szt.
Stopień trudności:
łatwy
Czas:
przygotowanie ok. 25 minut + czas tężenia kolejnych warstw

Składniki na mini deserki z kolorowych galaretek:

  • galaretki w 5 różnych kolorach, na 10 porcji potrzebne będzie po 1/5 opakowania
  • opcjonalnie: 100 ml śmietanki 30% i 1 łyżka cukru pudru lub drobnego cukru

Przygotowanie

mini deserków z kolorowych galaretek

1
Galaretki przygotować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. W przypadku użycia 1/5 zawartości torebki, użyć 1/5 wskazanej porcji wody. Gdy galaretki przestygną, rozlać wybrany kolor jako pierwszą warstwę do kieliszków (przed rozlaniem radzę sprawdzić, czy łyżeczki sięgają do dna kieliszka, nasze standardowe łyżeczki były za szerokie na wybrane kieliszki ;P). Wstawić kieliszki z pierwszą warstwą do lodówki.
2
Po kilkunastu minutach sprawdzić, czy warstwa galaretki w kieliszkach stężała. Jeżeli tak, rozlać następną galaretkę jako drugą warstwę. Schować z powrotem do lodówki.
3
Powtarzać czynność do rozlania ostatniej warstwy. Pilnować, by nierozlane galaretki nie zdążyły stężeć, zanim zostaną użyte (można je od czasu do czasu zamieszać).
4
Gotowe deserki można udekorować bitą śmietaną. W tym celu należy dobrze schłodzić śmietankę, ubijać przez parę minut mikserem na wyższych obrotach, po chwili dodać cukier i ubijać na niższych obrotach do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Nie ubijać na maksymalnych obrotach, bo wtedy łatwo przegapić moment, gdy śmietana zaczyna zamieniać się w masło. Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.